Saremos sala neprimena šiltųjų kraštų, bet maždaug 2700 km² plote yra ką pamatyti. Į didžiausią Estijos salą kėlėmės keltu. Jos teritorijoje siūlomos sausumos ir vandens pramogos, bet mus labiau domino istorinės ir gamtos vertybės – lankytinos Saremos salos vietos. Beje, Sarema keliu susijungta su Muhu sala, tad aplankėme ir ją.
Anglos vėjo malūnų kalva – vienintelė išlikusi Saremos saloje, anksčiau malūnus turėjo visi kaimai. Juos gyventojai už pagrindo galėjo pasukti pagal vėjo kryptį – tai gan retas malūno modelis.
Kuresarės vyskupų pilis-tvirtovė (XIV a.) – viena geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse. Joje įkurtas muziejus, supažindinantis su Saremos istorija. Pilis prižiūrėta, įdomu ir malonu žvilgtelti į jos vidų.
Kaali meteorito krateris – visame pasaulyje žinomas lankytinas Saremos salos objektas.
Kraterio plotis – 110 m, o gylis – 22 m. Dėl jo amžiaus vis dar ginčijamasi, vienoje teorijų teigiama, kad krateris suformuotas maždaug prieš 2400-7500 metų. Kaali ežeras – didžiausias iš kraterių bei vienintelis išlikęs tokio pobūdžio reiškinys Europoje.
Muhu sala – Muhu tvirtovė pastatyta iš žvyro, žemės ir akmenų. Šiuo metu išlikusios tik kelios jos sienos. Lankytinas, pastatytas XV a. pastatytas, Padaste dvaras.
Koguva etnografinis kaimas. Namai ir įvairiausi ūkiniai pastatai bei autentiška aplinka, panašiai kaip mūsų žvejo miestelis Smiltynėje, palikti to meto rakandai ir kiemo interjero detalės. Prie pat įsikūręs muziejus, kur eksponuojami to krašto apranga ir jos detalės.
Šaltinis: http://www.makalius.lt/kelioniu-ispudziai/estija/saremos-sala-istorine-autentika-ir-unikalus-gamtos-objektai-2/
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą